Piach suszony – pochodzenie oraz zastosowanie

Piasek suszony odznacza się najlepszą jakością oraz bardzo wysoką zawartością krzemionki. Uzyskiwany jest na bazie piasku płukanego. Do kupienia jest w wielu przeróżnych frakcjach. Poszczególne zakłady produkcyjne proponują piasek suszony o grubości frakcji od 0-0,5 mm, 0,5-2mm, 0-1mm i 1-4 mm. Na specjalne zamówienie wiele zakładów produkcyjnych oferuje możliwość wytworzenia innych asortymentów. Proces suszenia odbywa się w nowoczesnych suszarniach, jakie mają obszerne moce przerobowe i znamionują się rozległą wydajnością.

Wykorzystanie piasku suszonego.

Piach suszony jest powszechnie użytkowany. Znajduje zastosowanie przy produkcji suchych zapraw murarskich i tynkarskich. Wykorzystuje się go do produkcji rozmaitego rodzaju klejów. W wypadku grubszych frakcji wolno mówić o ich wykorzystaniu do piaskowania.

Piach do piaskowania

Suchy piasek do piaskowania jest stosowany niezwykle powszechnie do czyszczenia konstrukcji stalowych. Znajduje wykorzystanie przy renowacji obiektów mostowych i przy piaskowaniu betonu. Wykorzystuje się go też w przemyśle motoryzacyjnym, przy piaskowaniu felg i karoserii. Powszechny jest w procesie hydropiaskowania i czyszczenia cegły i renowacji starych budynków.

Piasek do piaskarki jest dobierany w stosownej granulacji w zależności od tego, jakie detale mają być poddane czyszczeniu. Im wyższa grubość frakcji piasku tym grubsza musi być też przepustowość dyszy.

Piach do piaskowania o grubości 0,1-0,5 mm do konserwacji i czyszczenia zabytków, a też do czyszczenia cegły i szeregu drobnych elementów.

Nieco grubsza frakcja 0,3-1,0mm jest użytkowana przy piaskowaniu felg, karoserii, matowaniu oraz oczyszczaniu detalów metalowych oraz przy hydropiaskowaniu.

Piach suszony o najgrubszej frakcji (0,8-1,4mm) używa się przy czyszczeniu konstrukcji stalowych, jakie odznaczają się bardzo wysokim poziomem korozji oraz do piaskowania betonu.

Piasek do piaskowania jest wyprzedawany luzem bądź też w workach po 25 kg lub też 50 kg. Worki wolno zamówić wraz z całą paletą, dzięki czemu prościej będzie rozładować zamówienie.