Który piasek do piaskarki?

Piaskarka to charakterystyczne urządzenie, którego zakres działania ma na celu usunięcie rdzy i naleciałości przestrzeni twardych, jak szkło, beton czy metal. Dokonuje tego za pomocą mieszanki sprężonego powietrza oraz ścierniwa, innymi słowy na ogół specjalnie przygotowanego piasku. Wolno stosować ją zarówno do oczyszczania znaczących obiektów, jak oraz przy mniejszych, np. ramach rowerowych czy karoserii samochodu. We wszystkich jednakże przypadkach ważna jest wiedza, jakiego piasku użyć oraz – oczywiście – jakim sposobem posługiwać się piaskarką.

Jaki piasek do piaskarki?

Piasek suszony charakteryzują trzy współczynniki. Główny to twardość w specjalnej skali (tzw. skala Mosha). Drugi – wilgotność, a trzeci – zawartość nadziarna. Niewątpliwie nic nie powiedzą one osobie, która nie zna specyfiki sprzętu, ale jeżeli ktoś wie, jak pragnie mieć piach do piaskowania czy też nie są to dla niego żadne nowe ustalenia w opisie, na bazie tych trzech właściwości będzie w stanie zorientować się, czy dany piasek pasuje do przestrzeni, którą ma zamiar oczyścić.

Dodatkową i ważną dyrektywą jest także skala granulacji piasku – wynosi ona od 0,1 mm do ponad 3 mm. Inna ziarnistość służy do oczyszczania znaczących budynków, a inna – mniejszych, jak np. karoserii auta.

Gdzie i jak kupić piasek suszony?

Na obszarze Polski znajduje się wiele korporacji specjalizujących w tego rodzaju surowcu. Najczęściej wyprzedają one piasek pakowany w worki o pojemności od 25 kg wzwyż. Można również ustalić indywidualnie wielkość zamówienia, niemniej jednak nie u każdego hurtownika jest to dopuszczalne. Najwięksi mogą przywieźć piach w szczególnych cysternach, skąd przesypywany jest do silosu.

W jakim miejscu zakupić piaskarkę oraz piasek?

Piaskarki można zakupić u dystrybutorów oraz producentów tego rodzaju ekwipunków, a jeżeli nie ma potrzeby zakupu nowej, wolno kupić używaną – w internecie ogłasza się wiele osób, chcących sprzedać posiadane. Niejednokrotnie używane są już zaopatrzone w piasek, nie zawsze jednak odpowiada on potrzebom kupującego, skutkiem tego też w większości przypadków piasek do piaskarki należy nabyć osobno.