Asfalt na zimno

Asfalt zalicza się do najistotniejszych półproduktów wykorzystywanych w rozlegle rozumianej infrastrukturze drogowej lub w branży budowlanej. Nie można jednak się temu dziwić, ponieważ wykazuje on szereg doskonałych właściwości które sprawiają, iż rewelacyjnie sprawdza się on między innymi w strukturze dróg czy parkingów. Jest mocny, przez co nawet wobec intensywnego ruchu samochodów o większej masie przez długi okres nie objawia większych oznak zużycia. Bez wątpliwości, mimo swojej ogromnej wytrzymałości nie jest niezniszczalny – zresztą, każdy kierowca jeżdżący regularnie po naszych drogach zdaje sobie sprawę z tego, iż wyrwy w asfalcie w wielu rejonach są czymś zupełnie oczywistym. Z drugiej jednakże strony asfalt możemy niezwykle łatwo naprawić, skutecznie uzupełniając wszelkie ubytki w strukturze. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że samo uzupełnianie takich dziur różni się trochę od procesu budowy nowej drogi. Stosuje się przy tym przede wszystkim inną klasę asfaltu która umożliwia szybkie oraz bezproblemowe wykonywanie takich zadań, przy równoległym zachowaniu niższych kosztów.

Do łatania takich wyrw stosowana jest przede wszystkim masa asfaltowa na zimno, która kapitalnie sprawdza się w tym zadaniu. Pewnie większa część z nas zdaje sobie sprawę z tego, że przy budowie nowych dróg wykorzystuje się gorący asfalt, który musi zostać później odpowiednio utwardzony – jest to procedura wydajna, jednakże równocześnie bardzo czasochłonna oraz wymagająca zastosowania stosownych urządzeń. Co więcej stosowanie jej w przypadku zwykłych dziur w drodze nie miałoby właściwie żadnego sensu, gdyż wymagałoby to nadto dużych nakładów pracy. Właśnie z tego powodu asfalt na zimno cieszy się tu tak sporą popularnością. Ma on formę normalnej mieszaniny asfaltowej którą możemy w mgnieniu oka zapełnić dowolny ubytek w drodze.

Takie kompozycje mają też wiele innych zastosowań, jednakże najpowszechniej stosuje się je dokładnie przy tego typu pracach. Dzięki temu realne staje się szybkie oraz efektywne załatanie nawet dużej dziury w asfalcie bez konieczności zatrudniania do takiej roboty wielu ludzi oraz masywnego sprzętu.